Вивчаємо технології у сучасному освітленні!
Сьогодні звичайні лампи розжарювання відійшли на другий план, а замість них повним ходом використовуються світлодіодні та галогенні лампочки. У кожного приладу свій принцип роботи, світловіддача, споживання електроенергії та переваги.
Світлодіодне та галогенне освітлення: основні відмінності
- Енергоефективність
За рівні проміжки часу світіння діодна лампочка витрачає енергії майже у 8 разів менше, ніж галогенна. Світлодіоди дозволяють заощаджувати набагато більше!
- Термін служби
Галогенна лампа світить до 2,5 тисячі годин, у той час як світлодіодна здатна працювати протягом 100 тисяч годин. Довговічність – на користь Led.
- Потужність
60-ватної галогенової лампи еквівалентна 10-ватна світлодіодна лампа, що говорить про ефективність саме діодного обладнання.
- Нагрівання
Галогенна лампа витрачає на освітлення 35% споживаної потужності, а 60% на прогрів. Переможцем знову стає світлодіодна лампа: до 98% потужності йде на світлопотік і лише 2% на нагрівання та мінімальні транзитні витрати.
- Міцність
Світлодіодну лампу, на відміну від галогенної, непросто розбити. Конструкція світлодіодів відрізняється підвищеною ударостійкістю.
- Екологічність
Галогенні лампочки за своїм складом абсолютно безпечні, проте, на відміну від лід-прожекторів, потребують спеціальної утилізації.
- Сфера використання
Галогенні лампи, так само, як і світлодіодні, використовують для освітлення будівель, пам’ятників, малих архітектурних форм, садових ландшафтів та садиб, рекламних вітрин, промислових зон, побутових та офісних приміщень, дворів та вулиць.
- Вартість
Ціна галогенних ламп у 5 разів нижча, ніж діодних. Галогенне освітлення в рази дешевше. Однак і серед світлодіодів можна знайти приємне за ціною обладнання.
Підбиваємо підсумки
Співвідношення якості світлодіодних та галогенних лампочок безперечно свідчить на користь LED-технологій. Збільшена ціна світлодіодних агрегатів компенсується їхньою економічністю та екологічною чистотою. Порівнюючи прожектори на світлодіодних та галогенних лампах, можна однозначно виділити лід-обладнання. Витрати на зміну галогенних ламп на світлодіоди окупаються за рахунок зниженої витрати електричної енергії.
Експерти освітлювального обладнання на ринку України стверджують: вже наприкінці 2016 року левова частка наших співвітчизників відмовиться від використання галогену та перейде на LED-освітлення. Можна сміливо стверджувати, що світлодіодна продукція безпечніша, економічніша і довговічніша за інші джерела світла.