Блоки живлення для світлодіодних джерел світла Залишити коментар

Блоки живлення для світлодіодних джерел світла
Світлодіодні джерела світла живляться не від змінного струму з напругою 220В, що тече по проводах у наших будинках, а від стабілізованої напруги чи струму. Джерелами стабілізованої напруги або стабілізованого струму служать спеціальні блоки живлення.

Блоки живлення з постійною стабілізованою напругою призначені для підключення світлодіодних стрічок, лінійок та інших світлодіодних джерел світла, розрахованих на певну напругу. Блоки живлення цього типу можуть мати постійну напругу 12, 24, 36В.

Існує 3 основних типи корпусів блоків живлення з постійною напругою:

  • Блоки живлення у металевому захисному кожусі
  • Блоки живлення у пластиковому корпусі
  • Герметичні блоки живлення

Вибір типу корпуса блока живлення залежить від місця його використання. Для використання в сухому непиляному приміщенні підійде блок живлення у металевому захисному кожусі та пластиковому корпусі. Герметичний блок живлення може використовуватися у вологому приміщенні або на вулиці. Герметичні блоки живлення випускаються як у пластиковому, так і металевому корпусі. Слід зазначити, що й планується керувати світлодіодним освітленням, наприклад, з допомогою RGB контролера чи диммера, то бажано використовувати герметичний блок живлення, т.к. негерметичні блоки можуть видавати неприємний писк під час роботи з контролером. Ще одним плюсом герметичних блоків живлення є широкий діапазон робочих температур зазвичай від -20 до +40 °C.

Блоки живлення зі стабілізованим струмом або по-іншому драйвери призначені для підключення світлодіодних світильників, ламп, потужних світлодіодів. Багато моделей драйверів можуть регулювати силу струму, відповідно, дозволяють керувати яскравістю світлодіодів. Блоки живлення зі стабілізованим струмом можуть бути відкритими (без корпусу) або у пластиковому чи металевому корпусі. Герметичні та негерметичні.

ПІДБІР БЛОКУ ЖИВЛЕННЯ.

Виберіть тип корпусу блока живлення залежно від місця встановлення.

Підберіть блок живлення відповідно до напруги живлення світлодіодної стрічки, на виході блока живлення має бути така сама напруга.

Тож підрахуйте сумарну потужність світлодіодних стрічок, які ви плануєте підключити. Підключати до блоку живлення повне навантаження небажано, рекомендується вибирати блок живлення із запасом потужності. Потужність блоку живлення повинна бути на 10-25% вищою, ніж сумарне навантаження. Такий запас дозволить підвищити надійність системи та продовжить термін служби.

УСТАНОВКА БЛОКУ ЖИВЛЕННЯ.

Під час роботи блоки живлення неминуче нагріваються. Щоб забезпечити стабільність роботи та продовжити термін служби, блок живлення потрібно правильно розмістити.

Блоки живлення малої потужності виділяють не так багато тепла, як потужні та не такі вимогливі до місця розміщення. Потужні виділяють набагато більше тепла і потребують додаткового охолодження. Тому блоки живлення в захисному кожусі оснащуються вентилятором охолодження, а корпус герметичних металевих блоків виконує не тільки захисну, але й функцію теплорозсіювання і найчастіше виконаний у вигляді радіатора. Тому украй не рекомендується встановлювати їх у невеликі закриті простори. Для потужних блоків живлення необхідно забезпечити тепловідведення, тому вони повинні встановлюватися в місцях, що добре провітрюються.

Під час встановлення блоків живлення слід керуватися кількома основними рекомендаціями:

  • При використанні кількох блоків живлення не встановлюйте їх впритул один до одного.
  • Не розташовуйте блок живлення на пристрої або впритул до нього.
  • Не встановлюйте блок живлення у повністю закритих просторах або просторах із високою температурою.
  • Не навантажуйте блок живлення більш ніж на 90% його номінальної потужності, щоб уникнути перегріву.
  • Використовуйте дроти з оптимальним перерізом, враховуючи потужність навантаження та довжину дротів.

ЩО ТАКЕ PFC?

У назвах та описах деяких блоків живлення зустрічається абревіатура “PFC”, і при виборі блоку живлення багато хто задається питанням, що це таке. PFC (Power Factor Corrector) – коректор коефіцієнта потужності. Коефіцієнт потужності – ставлення споживаної активної потужності до повної потужності. Блоки живлення з PFC відрізняються від звичайних невеликим пусковим струмом та високим коефіцієнтом активної потужності. Тому при використанні в системі безлічі потужних блоків живлення рекомендується використовувати блоки з PFC, т.к. не буде створюватися додатково навантаження на мережу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *